cercaria العین اصفهان قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا

cercaria: العین اصفهان قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا نشست خبری سرمربی تیم فوتبال العین امارات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ژان لوک گدار و ابراهیم گلستان همبازی می‌شوند

میترا فراهانی فیلمساز ایرانی مقیم اروپا قرار است جهت فیلم تازه خود از حضور دو صورت جریان ساز سینمای غرب و شرق استفاده کند.

ژان لوک گدار و ابراهیم گلستان همبازی می‌شوند

ژان لوک گدار و ابراهیم گلستان همبازی می شوند

عبارات مهم : متولد

میترا فراهانی فیلمساز ایرانی مقیم اروپا قرار است جهت فیلم تازه خود از حضور دو صورت جریان ساز سینمای غرب و شرق استفاده کند.

به گزارش سینماسینما، این فیلمساز ایرانی تصمیم دارد جهت فیلم تازه خود از حضور ژان لوک گدار و ابراهیم گلستان بهره ببرد.

درجشنواره کن امسال جهت دریافت جایزه «نخل طلای ویژه» به ژان لوک گدار جهت فیلم «کتاب تصویر» میترا فراهانی، بعنوان یکی ازتهیه کننده های این فیلم روی صحنه رفت و آن را دریافت کرد و از سوی ژان لوگ گدار، ازجشنواره و داوران تقدیر کرد.

در همان وقت نیز بسیاری از دیدن او روی صحنه سورپرایز شدند، و برایشان سئوال ایجاد شده است بود. میترافراهانی که مدتی است در اروپا به کارفیلمسازی مشغول است و از جمله فیلم «فی فی از خوشحالی زوزه میکشد» را در رابطه با بهمن محصص و آثارش ساخته بود، و جوایز زیادی هم درجشنواره ها بدست آورده بود، مدتی است بعنوان مدیرتولید اجرائی آخرین فیلم گدار «کتاب تصویر» فعالیت می کرد. ژان لوک گدار که خود به جشنواره کن نیامده بود، دوتهیه کننده خود، از جمله میترا فراهانی را به کن فرستاده بود.

مدتی است که میترا فراهانی خیلی بی سر و صدا در حال ساخت فیلمی با شرکت ژان لوک گدار، از سردمداران موج نو سینمای فرانسه، و همچنین، ابراهیم گلستان، از سردمداران مهم موج نو سینمای کشور عزیزمان ایران هست. – این ایده رودررو قراردادن، این دو فیلمساز، که هرکدام خصوصیات اخلاقی و هنری خاص خود را دارند، بسیار جالب و سورپرایز، یود و حالا باعت کنجکاوی بسیاری از مشتاقان سینما خواهد شد که، سینماگری از شرق، در برابر غول بزرگی از غرب چه چیزی جهت روایت کردن در برابر همدیگر دارند؟

ابراهیم گلستان متولد ۱۹۲۲ ( ۹۶ ساله) درشیراز، و ژان لوک گدار متولد ۱۹۳۰ ( ۸۸ ساله) درشهر کوچک رول در سوئیس، و رو در رو کردنشان، می تواند از سندهای ماندگار سینما به شمار آید.

چنانچه ساخت فیلم به خوبی پیش برود و تا آخر امسال به آخر برسد، میتوان انتظار داشت که درجشنواره کن ۲۰۱۹ آنرا مشاهده کنیم.

ژان لوک گدار و ابراهیم گلستان همبازی می‌شوند

واژه های کلیدی: متولد | گلستان | سینمای | فراهانی | فیلمساز | سورپرایز | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog