cercaria العین اصفهان قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا

cercaria: العین اصفهان قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا نشست خبری سرمربی تیم فوتبال العین امارات

گت بلاگز علمی پزشکی نکات کلیدی راجع به خرید و نحوه مصرف صحیح کرم‌های ضد آفتاب که باید بدانید

یک متخصص پوست و مو گفت: افراد هنگام خرید کرم‌های ضد آفتاب باید به بعضی نکات راحت و کلید توجه کنند.

نکات کلیدی راجع به خرید و نحوه مصرف صحیح کرم‌های ضد آفتاب که باید بدانید

رویا گستری متخصص پوست و مو و عضو انجمن متخصصین پوست کشور عزیزمان ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص کِرِم های ضد آفتاب اظهار داشت: بعضی از این کِرِم ها نور آفتاب را منعکس کرده و گروهی از آن ها نیز اشعه خورشید را جذب می کنند.
وی افزود: گزینش کِرِم ضد آفتاب در درجه اول بستگی به رنگ پوست فرد دارد. به طوری که افراد دارای پوست روشن باید از کِرِم هایی با SPF اوج (حدود ۵۰) استفاده کنند.SPF فاکتور محافظت کننده در برابر نور خورشید است.
این متخصص پوست و مو ادامه داد: هر چه قدر SPF کِرِم ضد آفتاب بالاتر باشد اثر محافظت کنندگی آن در برابر اشعه UV نور خورشید زیاد هست. اشخاصی که پوست سبزه یا گندمی دارند باید کِرِم های ضد آفتاب با SPF حدود ۳۰ را مصرف کنند.
گستری تاکید کرد: امروزه استفاده از کرم های ضد آفتاب دارای SPF بالای ۵۰ چندان کاربرد ندارد. همچنین اشخاصی که مستعد لک پوستی یا دچار آن هستند باید کِرِم های ضد آفتاب با SPF اوج را به کار ببرند.
وی تصریح کرد: افرادی با پوست چرب باید از کرم های ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کرده و مصرف ضد آفتاب هایی که خاصیت مرطوب کنندگی دارند در اشخاص دارای پوست خشک مهم هست. همچنین کسانی که پوست معمولی دارند باید ضد آفتاب های معمولی را به کار ببرند.
این عضو انجمن متخصصین پوست کشور عزیزمان ایران با اشاره به کرم های ضد آفتاب رنگی و غیر رنگی گفت: این کرم ها از نظر اثر محافظت کنندگی در برابر اشعه UV نور خورشید تفاوتی با یکدیگر نداشته و اشخاص باید ضد آفتاب ها را به مقدار کافی به کار ببرند به گونه ای که کِرِم به صورت یک لایه روی پوست آن ها را بپوشاند.
گستری توصیه کرد: اشخاص باید حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کرده و هر ۲ تا سه ساعت یکبار مصرف آن را تجدید کنند.
وی یادآور شد: امروزه بوم های لب و کِرِم های دور چشم که اثر محافظت کنندگی در برابر اشعه UV نور خورشید و فاکتور SPF نیز دارند به بازار عرضه شده است و در دسترس همگان قرار دارد.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آفتاب | خورشید | استفاده | ضد آفتاب | اخبار سلامت | ضد آفتاب | پوست | نور خورشید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog