cercaria العین اصفهان قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا

cercaria: العین اصفهان قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا نشست خبری سرمربی تیم فوتبال العین امارات

گت بلاگز فارس تمدید تفاهم‌نامه یکسان کشور عزیزمان ایران و ایتالیا جهت مرمت در پاسارگاد

مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از تمدید تفاهم‌نامه کشور عزیزمان ایران و ایتالیا جهت شروع فصل تازه مرمت در پاسارگاد خبر داد.

تمدید تفاهم‌نامه یکسان کشور عزیزمان ایران و ایتالیا جهت مرمت در پاسارگاد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ حمید فدایی مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد با بیان اینکه تفاهم نامه با هیئت ایتالیایی جهت مرمت پاسارگاد تا آخر سال گذشته بوده هست، گفت: تلاش بر این است که با تمدید تفاهم نامه فصل تازه مرمت نیمه دوم سال شروع شود.

عبارات مهم : پاسارگاد
فدایی با بیان اینکه این گروه ها در همکاری با هیئت ایتالیایی آموزش مورد نیاز را دیده اند، افزود: در حال حاضر عملیات مرمت و حفاظت در سایت پاسارگاد با تمرکز بر کاخ اختصاصی و آبراهه های باغ شاهی در حال انجام هست.

وی ادامه داد: عملیات پاک سازی سنگ ها در کاخ اختصاصی در حال انجام است و مرمت آبراهه ها نیز که از فصل گذشته شروع شده، همچنان ادامه دارد.

فدایی با بیان اینکه طول این آبراهه ها هزار و 100 متر هست، بیان کرد: این آبراهه ها شواهدی بر وجود پردیس شاهی بوده که قسمتی از آن در معرض دید بازدیدکنندگان واقع شده است است و جنس آن ماسه و سنگ هست.

وی با بیان اینکه حفظ کالبد فیزیکی این آبراهه ها جهت ثبت پردیس شاهی مهم هست، گفت: در دهه های قبل بخش بزرگی از این آبراهه ها کاوش شده است که نیازمند مرمت و حفاظت جدی است و در فصل تازه با نشانه ساماندهی آنها پاکسازی و مرمت می شود.

مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد تصریح کرد: مرمت فیزیکی و کالبد آن ها و ترمیم قطعات شکسته شده است بخشی از اقداماتی است که انجام می شود.

فدایی از فصل تازه کاوش در برج سنگی خبر داد و اظهار داشت: فصل دوم کاوش در برج سنگی از مردادماه شروع می شود.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: پاسارگاد | حمید فدایی | تمدید تفاهم نامه مشترک | ایران و ایتالیا | مرمت پاسارگاد | عملیات پاک سازی سنگ ها | برج سنگی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog