cercaria العین اصفهان قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا

cercaria: العین اصفهان قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا نشست خبری سرمربی تیم فوتبال العین امارات

گت بلاگز وب‌گردی تهرانی ها در سال 95 چقدر صدقه دادند؟

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال گذشته 400 میلیارد ریال صدقه دادند که این مبلغ

تهرانی ها در سال 95 چقدر صدقه دادند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال گذشته 400 میلیارد ریال صدقه دادند که این مبلغ ، معادل 15 درصد صدقات جمع آوری شده است در کشور را مشمول بر می شود.

عبارات مهم : ایران
حسن ولیئی، روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی شرکت جهاد کشاورزی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به فعالیت 3هزار خیریه در پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: علاوه بر کمیته امداد ، 3 هزار خیریه نیز در پایتخت کشور عزیزمان ایران صدقات مردمی را جمع آوری می کنند که همین مسئله باعث شده است تا سرانه پرداخت روزانه هر تهرانی 83 ریال باشد.

وی افزود: در کنار کمک های مردمی و طرح هایی مثل طرح اطعام محسنین و صدقه ، بخشی از منابع مالی کمیته امداد جهت فقر زدایی محرومان نیز از طریق پرداخت زکات صورت می گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به اهمیت پرداخت زکات اشاره کرد و افزود: یکی از مالیات های اسلامی ، پرداخت زکات است و حتی شرط قبولی نماز نیز در آیات و روایات ، پرداخت زکات ذکرشده هست.

وی با اشاره به تصویب قانون زکات در سال 90 در مجلس شورای اسلامی و ابلاغ دولت گفت : براساس این مصوبه ، شورای زکات متشکل از امام جمعه به عنوان مدیر شورا ، نماینده استاندار یا فرمانداران ، نماینده جهاد کشاورزی و کمیته امداد در استان ، شهرستان ها و حتی دهیاری ها شکل گرفته و احکام آنها نیز صادر شده است هست.

ولیئی با تقدیر و تقدیر از شرکت جهاد کشاورزی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: از دستگاه های موثر اجرایی در عنوان زکات استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ، شرکت جهاد کشاوررزی استان است که با ارسال 40 هزار پیامک به زارعین استان با عنوان زکات و اعزام مبلغین به مراکز جمع آوری گندم و هوا استان جهت جمع آوری زکات و اقامه نمازهای شکرگزاری در این حوزه ، همکاری بسیار خوبی در این بخش داشته هست.

وی یادآور شد: 25هزار واحد کشاورزی ، صنعتی ، دامداری و خدماتی در سطح استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله کمیته امداد ایجاد شده است است و با تامین مالی انجام شده است بالغ بر 130 میلیارد تومان درسال جاری نیز امکان پرداخت وام اشتغال در کمیته امداد وجود دارد .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: باتوجه به اینکه سال گذشته 10 درصد زکات پرداختی مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله دستگاه های کارتخوان (poss) جمع آوری شد، امسال شماره تلفن 7355 جهت پرداخت زکات مردمی تعیین شده است هست.

در این جلسه و بر اساس تفاهم نامه منعقده بین شرکت جهاد کشاورزی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران و کمیته امداد، ارائه بانک اطلاعات بهره برداران به منظور پرداخت زکات ، اعزام کارشناسان جهاد کشاورزی به واحدهای کشاورزی و دامی ایجاد شده است به وسیله کمیته امداد و آموزش ، تجلیل از زکات دهندگان درحوزه کشاورزی در سطح 16 شهرستان استان پایتخت کشور عزیزمان ایران و بهره گیری از مروجین کمیته امداد در همایش های تقدیر از کشاورزان نمونه و سایر همایش های جهاد کشاورزی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران را اجرا خواهد کرد.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | کشاورزی | کمیته امداد | کمک های مردمی | صدقه دادن | تهرانی ها | کمیته امداد امام خمینی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog